2010. szeptember 22., szerda

Suli, frissek, Míg szól a zene

Sziasztok!


Tudom, tudom, eltűntem! Ihlethiányban szenvedtem sajna, de most itt vagyok és hoztam egy friss ropogós új novellát. Mostanság fejbe kólintott a múzsa, és csak úgy ontom az új ötleteket, szóval lesznek még frissek, nem tűntem el teljesen.

Ami a szeptembert illeti, nálam elkezdődött a suli.Ez azt jelenti, hogy most kevesebb időm lesz írogatni, de mindent megteszek! :)

Jó olvasást!


Míg szól a zene

Lale Andersen kellemes hangja szólt a frissen vásárolt gramofonunkból. A déd nagymamám rózsafa kisasztalkáján találtunk helyet neki, melyet a férje, a dédpapám faragott neki. Csodaszép volt, a négy lábát faragott rózsák borították be, melyek az asztal közepén találkoztak. Annyiszor töprengtem rajta, hogy mennyit dolgozhatott a dédpapám ezen, és, hogy milyen szeretettel készíthette. Ez a szeretet, valahogy ott él tovább a faragott rózsák között.

A kis rózsafa asztalt az egyik sarokban helyeztük el, hogy tágasabb legyen az étkező. Két nővéremmel most is itt forgolódtunk. Hamarosan kezdetét veszi a családi vacsora. Nemsokára visszatér az édesapám, és remélhetőleg, jó hírekkel. A háború elég közel van hozzánk, és már csak a sziréna hangját várjuk, mely azt fogja jelezni, hogy; menekülés. Mindennap imádkozom, hogy valahogy vége legyen ennek a pokolnak, ami itt uralkodik Magyarországon.

Ma, 1944. március 19.-én rettegünk, hogy mikor kapunk bombát a nyakunkba. Mert már számíthatunk rá. A szüleim gondosan megtervezték a menekülő útvonalat a pincébe a ház összes szegmenséből. Ahol most tartózkodik a család, a két nővérem, édesanyám, meg én, onnan a legnehezebb eljutni a ház túlsó végében lévő menedékül szolgáló pincébe.

Még rengeteg idő volt, míg édesapánk megérkezik. A többiek a dolgukra siettek, én meg leültem az egyik kényelmes székbe, és élveztem a zenét. Behunyt szemmel hagytam, hogy a dal rabul ejtsen, és megfogjon. Mikor újra kinyitottam a szememet, éreztem, hogy egy könnycsepp gördül le az arcomon. A zene? A remény? A félelem? Ezek az érzések mind eggyé olvadtak bennem.

A zene iránti szeretetem, Lale Andersen csodálatosan, szinte fájdalmasan gyönyörű hangja, esetleg egy dézsányi félelem. Mindezek mellett ott van, a mindent elsöprő remény. Remélem, hogy egyszer vége szakad ennek a folytonos idegeskedésnek. Ennek az értelmetlen háborúnak.

Szerencsére édesapám már elmúlt ötven éves, és nem kell bevonulnia a frontra. Legalábbis nekünk szerencse. Hallottuk a jelentéseket, és úgy látszik, az oroszok egyre közelebb kerülnek hozzánk. Szóval hamarosan kapnunk kel magunkat, és ész nélkül elmenekülni innen.

Pár percig próbáltam nem gondolni semmire, de aztán egy fülsüketítő robbanást hallottam meg, nem messze a házunktól. Hihetetlen, de tudtam, mi volt az, mielőtt az agyam felfoghatta volna a történteket. Bomba. Sok. És a dörrenések egyre közelebbről hallatszanak. Istenkém, tennem kéne valamit, el kellene menekülnöm innen. Az agyam gyorsabban pörgött, mint általánosan, biztosan a pánik miatt. A fejemben felvázolódott az út a pincéig. Aztán ijesztő gyorsasággal a menekülési vágy. De a távolból halálsikoly hallatszott fel. Ez megdermesztett. Szorosan behunytam a szemeimet, és koncentráltam a következő lépésre. Mit tegyek? Mentsem a bőrömet, vagy szaladjak segíteni? Odakint emberek halnak meg, és én is hamar csatlakozni fogok hozzájuk, ha nem sietek a pince felé.

Az ablakhoz vetődtem, épp abban a pillanatban, mikor egy bomba csapódott be a főutcára. Féltem. Nem tudtam parancsolni a lábaimnak, csak láttam, ahogy az emberek egyre halnak meg az utcán. Indultam volna az utcára, ellátni a sebesülteket, de nem sikerült. Nem tudtam felemelni a lábaimat, egyáltalán elfordítani a tekintetemet. Ott álltam megkövülten az ablakban, és imádkoztam, hogy ez csak egy álom legyen.

Hirtelen felharsant édesanyám hangja, amint magához szólít engem. Vissza akartam sikoltani, hogy jövök, de már késő volt, és egy bomba csapódott a házba, kétméternyire tőlem. Átszakította a tetőt, és a tartóoszlopokat is magával rántotta. Éppen futottam volna a másik irányba, de a vályogból készült fal éppen rám omlott. A nehéz fadarabok, és a megkeményedett sár maga alá temetett, úgy, hogy esélyem sem volt a menekülésre. Nehezen kaptam levegőt, sikítottam, de aztán rájöttem, hogy mit sem ér. Nem akarom, hogy a családom kijöjjön a búvóhelyről, mert akkor nekik is bajuk eshet.

Tehát csendben vártam a véget. A bombarobbanásokon kívül hallottam valamit, amit először nem ismertem fel, de aztán a hang, a zene utat talált a tudatomig. Lale Andersen énekelte a Lili Marleen. A kedvencem volt, mindig is az volt. Mióta először hallottam, beleszerettem. Ezért kértem a szüleimet, hogy vásároljunk egy gramofont, amivel minden nap tudom hallgatni, ezt a fantasztikus dallamot. Csodálatos volt, ahogy énekelt, és csodálatos volt, hogy így elterelte a figyelmemet, a közeli halálomról. Vérfagyasztó pontossággal tudtam, hogy a szívdobbanásaim meg vannak számlálva. A vályogfal alatt feküdtem, bár eleinte próbáltam szabadulni, kivergődni alóla, de a sár teljesen betemetett, és minden, de minden csupa véres lett körülöttem. A szoknyám széle beleragadt a tartóoszlopok alá, a kezeim kényelmetlenül zsibbadtak. Tudtam, hogy nincs menekvés, és ezt el is fogadtam. Nem küzdöttem tovább, hanem hagytam, hogy a sorsom bevégeztessen. Ha tizenhét évesen meg kell, hogy haljak, akkor annak oka van.

A kapálózás teljesen felesleges volt, a sikítás még inkább. Egyszerűen csak feküdtem a romok alatt, és próbáltam a zenémre koncentrálni. Még egy jó darabig biztosan nem lesz vége, ezért a végéig én is próbáltam kitartani. Nem értettem, hogy mi fáj ilyen nagyon, de aztán rájöttem. A múltam jövőjét sirattam olyan keservesen. Először nem is értettem. Aztán eszembe jutott, hogy amikor rám zuhant minden, amikor mindennek vége lett, egy erős szúrást éreztem a mellkasomban. Hát ez volt az.

Próbáltam, szinte természetfeletti erővel nem gondolni erre a kis problémára. Annyi mindent szerettem volna kipróbálni! Az élet még előttem áll, és én itt és most befejezem. Ez nem igazság!

Menekülni akartam. Nem csak ebből a helyzetből, hanem az egész világból. Mire jó ez az értelmetlen háború? Nem értem, nem értem... nem,... értem... Forgott velem a világ, szédültem. Bár már vége lenne ennek a szenvedésnek. A fájdalom hullámonként tört rám, már-már elviselhetetlen volt. Az erőm elhagyott.

Csak feküdtem a földön, a törmelékek alatt, a szép új ruhámban, melyet édesanyám varrt nekem nemrégiben. És csak arra tudtam gondolni; milyen kár. Régebben tökéletesen elterveztem az életemet. Soha, egy percig sem gondoltam, hogy engem, pont engem fog magával rántani a háború. Aztán arra a sok emberre gondoltam, odakint. Még most is fel-felhangzik egy-egy sikítás. És én is félek.

És egyvalami viszont nagyon idegesít. Hogy soha nem fogom megtudni a háború végét. És ez, ez az, ami igazán aggaszt. Hogy nem tudom, mi lesz a szüleimmel, szeretteimmel.

Édesapám még kint van valahol. Villámcsapásként hasított végig bennem a felismerés. Tehetetlenül elkezdtem vergődni a házunk romjai alatt, de körülbelül harminc centit, ha haladtam. Nem voltam elég erős ahhoz, hogy lesöpörjem magamról a törmelékeket, és a nehéz, fa tartóoszlopokat. Túl gyenge voltam. Bezzeg, ha fiúnak születtem volna...

Édesapám mindig is fiút akart, de sajnos harmadikként is lánya született, én jöttem a világra. Attól függetlenül, édesapám megtanított, éretten, majdhogynem férfimód kezelni a dolgokat. Helytálltam a legnehezebb dolgokban is, sosem féltem. Mostanáig. Erőnek erejével próbáltam felidézni magamban azt a pillanatot, mikor így féltem, mint most. Sajnos nem sikerült. Persze, ijedeztem, de úgy, igazából sosem féltem. Most viszont alig tudom fékezni kezeim remegését.

Próbáltam nem gondolni a jövőmre, mely úgyis veszendőbe megy. De nem tudtam parancsolni vágyakozó gondolataimnak. Egy pillanatra, de csakis egyetlen egyre megjelent előttem egy kép, melyen egy kislány, és egy kisfiú szaladgált egy udvaron, kézen fogva. Az én gyermekeim lennének. Könny futotta el a szemeimet, egyre-egyre sírtam, és zokogtam. Hosszú, fekete hajam izzadtan csavarodott körém, és több sebből is véreztem. És Lale Andersen egyre csak fújta az énekét, és én boldog voltam, már amennyire azt boldogságnak lehet nevezni, hogy az ő hangjára halhatok meg.

Újabb és újabb bomba csapódott be a házba. Már erőm sem volt félni. Ha ilyen az élet, akkor nekem semmi kedvem sincs élni benne. Milyen szerencse, hogy most az életem alkonyán jöttem rá erre. De legalább a halálom, az emberek halálával talán majd rájöhetnek arra, hogy micsoda értelmetlenség ez. Már csak ez számított nekem.

Lili Marleen a végéhez közeledett. Már testileg-lelkileg is felkészültem a nagyszerű halálra. A vég előtti tónusok melankolikusan rezegtek a levegőben, mikor a halálom előtti pillanatban másfajta, furcsa majdhogynem oda nem illő zajokat hallottam. Csörtetést. Automatikusan menekülni kezdtem, de nem volt elég erőm. Túlzottan is fájt mindenem. Addig-addig vergődtem, míg a fejem napvilágra került. Egy férfit láttam, hátán két szárnnyal aztán minden elsötétült. Hallottam még, hogy beszél hozzám, de nem értettem egy szót sem, mert a férfi németül beszélt...

Aztán már csak sistergést hallottam, a gramofon elhallgatott, de a férfi tovább dúdolta a Lili Marlennt.

Végül elvesztem a fény tengerében.


Csók, puszi: Agnyesz


u.i.: ezt hallgattam, míg írtam: Within temptation - the truth beneath the rose.

2010. augusztus 23., hétfő

Izgalmas telehold - prológus

Halihó!

Itt egy kis ízelítő a legújabb történetemből, az Izgalmas telehold-ból! Remélem tetszeni fog!

(A történetről: Igaz történeten alapul, bár a körülmények nem is hasonlítanak a valósághoz. Igaz, lementem a nagyszüleimhez, de a családommal. És elmentünk egyet sétálni, mert a környék csodálatos! Hát, érdekes dolgok történtek :) vad kutyák ugattak meg minket, találtunk egy pici tavacskát, amely fölött varjak köröztek, mint valami horrorfilmben brrr, és még el is tévedtünk! A dolgok végül is szerencsésen alakultak :) Hát, ennyit erről!)

A terjedelemről annyit tudok mondani, hogy a fejezetek hossza, kb. megegyezik egy korábbi történetem, az ALG hosszával.

Oké, befejeztem a pofázást :) Itt a prológus! Hamarosan jön az első fejezet is!

Izgalmas telehold

Prológus

- Viki! Viktória!

Az iskolában már nagy volt a nyüzsgés, mindenki készült haza. Az aulán keresztül, a diákok közt szlalomozva próbáltam meg utolérni a barátnőmet. Mire átverekedtem a tömegen, már ki is ment az épületből. Gyorsan utolértem, és elébe ugrottam.

- Szia, Melinda! Megyünk együtt haza? Még egyszer, utoljára? – kérdezte lelkesen.

- Persze! Majd, ha ketten leszünk, mondok valamit! – súgtam a fülébe.

Miután ezt megbeszéltük, bevártuk barátainkat és mindenkit sorra öleltünk. Hiányozni fognak. Három hónap hosszú idő. De legalább, lesz egy hét, ami biztos, hogy nem fog unalmasan telni. És ezt még csak én tudom.

- Na, elmondod? – nógatott Szeréna, mikor már az utcán sétáltunk az állomás felé.

- Hát, az a helyzet, hogy a szüleim megengedték, hogy egy hétre elmenjek a nagyszüleimhez falura. – Itt egy pillanatra megálltam vizslatni az arcát. Kérdő tekintettel nézett rám. – És egyedül unalmas lenne. Szóval?...

Még mindig nem értette.

- Szóval eljönnél velem?

- Jujj, az nagyon jó lenne! – ujjongott. – Majd este még hívlak! Mikor?

- Július első hetében.

- Hát az nagyon jó lenne! – még mindig örült, akárcsak én. – Hova?

- Bekölcére. Az egy kis falu Eger mellett.

Nagyon szép, nyári nap volt. A nap csak úgy sütött, egy felhő sem volt az égen. Őszintén szólva, ez az ünneplő ruha már kezd egy kicsit fojtogató lenni. Ehhez már túl meleg van. Sebaj, otthon felveszem a fürdőruhám, és kifekszem a napra!

- Mit fogsz csinálni, ha hazaértél? – kérdeztem álmoskás hangon.

- Valószínűleg megyek egyet sétálni. Te? – kérdezte.

- Kifekszem a napra. De este mindenképpen hívj fel, hogy mit mondtak a szüleid!

- Persze!

Hamarosan megérkezünk az állomáshoz. Ő megy Maglódra, én pedig sétálok még vagy hat utcányit hazafelé. Lassan el kéne köszönni.

De a vonat még nem jön, és Szeréna is leült az árnyéba. Mellé ültem.

Jól elbeszélgettük az időt, mint mindig. Jól éreztük magunkat, mint mindig. Legalább a tölgyfa árnyékában nem volt olyan rettentő hőség.

De már jött a vonat. Megöleltük egymást, és megvártam, amíg elmegy a vonat. Egy hónap hosszú idő...


csók, puszi: Agnyesz


2010. augusztus 6., péntek

Piros lámpa

Hy all!

Bocsi, hogy mostanában nem frisselek, de egyszerűen nincs kedvem írni:S Ezt a novellát régebben írtam Diana pályázatára. Eredményt sajnos nem értem el, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.
Jó olvasást!

Piros lámpa

A mögöttem lévő kocsis, már vagy tizedszerre dudált, türelmetlenül. Most már bennem is kezdett felmenni a pumpa, egyre idegesebben vártam, hogy a közlekedési lámpa zöldre váltson. Türelmetlenségemben ujjaimmal doboltam a műszerfalon. A zenét jó hangosra felhúztam, hogy elterelje a figyelmemet egy igen fontos tényről: már megint el fogok késni a munkából.

Végre egy kis változatosság. Az unalom lassan szétrepesztette a fejemet. Mindennap bemenni az irodába, lehetőleg reggel nyolckor, ott maradni délután négyig, persze még túlórázni. Na, ha ezzel végeztem, mehetek haza, ahol összekuporodhatok a hatalmas kanapémon és olvashatok, esetleg tévézhetek. Hogy az unalom, és az egyedüllét meg ne öljön, főzhetek, vagy moshatok.

Ugyan az a forgatókönyv. Minden áldott nap. Mintha be lennék zárva egy napba, és nem tudnék kitörni belőle. Persze ez mese, ez meg a való világ. Itt nincsenek szőke hercegek fehér lovon, nem jönnek megtörni a gonosz varázst.

Csakugyan, mintha valaki átkot szórt volna rám. Zombi módjára éltem ebben a csodálatos világban. Annyi felfedezni való van itt! És én ebben a városban élek, mióta az eszemet tudom.

A napi rutin ismétlődik. Felkeltem, munkába mentem, melyet nem is szeretek, hazamentem, unatkoztam, lefeküdtem. És minden kezdődött elölről. Még belegondolni is rossz, hogy holnap ugyan ez vár rám.

Bárcsak lenne valami változatosság! Bárcsak lenne, ami miatt érdemes lenne élni. Mert, nekem őszintén szólva elment tőle a kedvem. Egy kis parányi változatosság, piciny különbség a napok között tényleg jól jönne.

Ahogy így elkalandoztak a gondolataim, rádöbbentem, hogy a lámpa még mindig pirosan világított. Elromlott volna? Ránéztem a műszerfalamon lévő órára. Egy perc sem telt el azóta, hogy utoljára megnéztem. Ennyire ideges lennék? Gyanúsan rápillantottam a karórámra. A másodperc mutatója kivételesen lassan cammogott. Elhúztam a számat.

Tudtam, hogy máris elkéstem, a főnököm őrjöngeni fog, de mit tehet? Ha kirúg, azzal nekem tesz jót. Talán ez lesz a megoldás. Ki kell rúgassam magam. Vagy az egyszerűség kedvéért felmondanom.

De persze a terv már megfogalmazódott a fejemben, mielőtt erre az elhatározásra jutottam volna. Próbáltam elfojtani. Csakhogy ez tűnt az egyetlen értelmes megoldásnak. Csakis ez kell legyen. Vajon mióta próbálom elfojtani? Mióta él bennem a tudat? Miért pont most döbbenek rá? Valami megváltozott bennem.

Ez a pár perc, amíg a piros lámpánál álldogáltam, rádöbbentett, hogy ez így nem jó. Változtatnom kell az életmódomon, amilyen gyorsan csak lehet. A végén azt veszem majd észre, hogy egyedül öregszem meg, egyedül halok meg. Senki nem lesz velem, senki, de senki, csak a magány.

De ha a szívemet követem, nem a józan gondolkodást, akkor tudom, hogy mi a megoldás. Bár, ez a tudat most itt él bennem, semmin sem változtat. Most nem mehetek el. Nem mehet világkörüli túrára, nem mehetek máshova.

Miért nem? Kérdezte egy hangocska a fejemben. Igaz is! Miért kéne hagynom, hogy felemésszen a magány?

Csak el kéne mennem. Jó messzire innen. Akkor minden megoldódna.

Ugye?

Vagy csak elkövetném életem legnagyobb baklövését. Mit oldanék meg vele? Elmegyek, csakhogy egy hónap múlva csalódottan visszakullogjak. Talán az, az egy hónap lesz életem legjobb hónapja. A legvadabb, és a legváltozatosabb. Akár Amerikába is kimehetnék, a kaland kedvéért.

És itt egy újabb probléma. Egyedül kéne menjek. Nincs, aki velem tartson. Ez a gondolat nagyjából leszegte minden lelkesedésemet, a hirtelen helyváltoztatás ügyéről. De az ötlet, hogy szabad lehetek, hogy kiszakíthatom magam ebből a tompa ürességből, és mégsem tenném meg, elviselhetetlen lenne.

Mennem kell.

Szinte hihetetlennek hangzik, de ezt két perc alatt döntöttem el. A lámpára sandítottam. Piros volt, majd sárgára változott, végül élénkzöld színt vett fel. Indítanom kéne, de a lábfejem a féken tétovázik, még mindig.

Indítanom kéne. De a motor tovább járt, üresen. Mögöttem hangos dudálások sora hangzott fel. Ezt kifejezetten idegesítőnek találtam.

Az autósok, akiket én tartóztattam túráztatni kezdték járművüket. Végre kapcsoltam. Kezdtek eszembe jutni a vezetés szabályai. Mikor ezzel megvoltam, fogtam a kormányt és nagyot tekertem rajta. Íves fordulattal a másik sávra kanyarodtam, a biztonságosabb útra, mely hazavitt.

Lassan vezettem, mert még mindig nem voltam biztos a dolgomban. Helyesen tettem? Jól döntöttem?

Ezekre a kérdésekre csak egyféleképpen kaphatok válaszokat. Ha életemben egyszer merek. Mernem kell.

Taszítást éreztem. El innen! A lábam akaratlanul is egyre erősebben nyomódott a gázpedálnak. Egyre gyorsabban hasítottam a levegőt. Egyetlen egy kis halk szócska viharzott a fejemben: Igen! A döntésem végre meghozatott és most már semmi sem állhat az utamba! Esztelenül száguldoztam a zsúfolt utcákon. Boldog voltam. Teljes.

Ám, egy lámpa pirosra váltott, épp az orrom előtt. Senki sem volt előttem, én meg teljes gőzzel száguldottam.

Nem állhatok meg, ezt tudtam.

Ész nélkül mentem át a kereszteződésen.

Láttam a fényt, hallottam a reccsenést.

Soha nem gondoltam volna, hogy egy egyszerű, reggeli álldogálás egy lámpánál, egy piros lámpánál, megváltoztathatja az egész életemet. Rájöttem, hogy esztelen butaságot követtem el ezzel. De mégis, ha még egyszer megtehetném, ugyan így cselekednék. Ha arra gondolok, hogy csak szabad akarok lenni, és rájövök, hogy örökre testem börtönében maradok.

Változást akartam, hát most megkaptam. Örökre.

Éreztem, ahogy az élet lassan elpárolog belőlem...


Remélem tetszett! Sok komit kérek szépen!


csók, puszi: Agnyesz


2010. július 25., vasárnap

ALG 8 + ALG Epilógus

Sziasztok!

Először is: BOCSI!

Sajnos az apartmanban, ahol megszálltunk, nem volt wifi :S így esélyem sem volt a netre. Amúgy a nyaralás fantasztikus volt, végig jó időnk volt és csomó gyönyörű helyet megnéztünk a családommal.

DE: nem ültem tétlenül, hanem befejeztem az Anty Love Girls-t! Szóval itt az ALG 8 és az ALG Epilógus. Jó olvasást!

8.

Mindenki azt a részt pucolta, amit ő kent ki. Na de Heather korházban van! Miután láttuk, hogy, hogy van Heather már senkinek sem volt kedve igazán bulizni. Reggel kilenc óra van, a bál nyolckor kezdődik. Ja, és mi négyen vagyunk. Heather részét is nekünk kell lepucolni, úgyhogy örülnék, ha tizenegyre végzünk majd.

Újból hálát adtam az égnek a lemosható festékért. Ezzel talán gyorsabb lesz. De valakivel még nem beszéltem. Méghozzá Amandával. Meg kell mondjam neki, hogy nem megyek a bálra.

A korház ajtajában elbúcsúztunk és szétszóródtunk. Én hazarohantam. Ma egész nap nem gondoltam a csuklóm metélésére. Igazából fogalmam sincs, hogy miért tettem. Persze akkor meg volt rá az okom. De így utólag visszatekintve eszeveszett nagy butaságnak tűnik. Azt persze nem fogadtam meg, hogy soha többé nem teszek ilyet. Mert hát… ki tudja? Az élet néha kegyetlen.

Otthon gyakorlatilag rávetettem magam egy bögre, forró csokira. Szükségem volt egy kevés boldogsághormonra. Ennyi erővel akár csokit is tömhetnék magamba. Nem is rossz ötlet… Úgy látszik, egy újabb függőség van kialakulóban.

Felmentem a szobámba, hogy egy kicsit agyonüssem az időt. A suliba természetesen semmi pénzért sem mennék vissza. Az hiányzik még! Az éles pillantások kereszttüze, a művünk estélyének emléke, a vágás a csuklómon. Ijesztően valóságos.

Iskola után áthívom Amandát. Még így is sok mindenről kell beszéljünk. Az a pár együtt töltött óra nem elég két és fél év eseményeire. Olyan kimondhatatlanul kíváncsi vagyok arra, hogy mi történt vele. Csakhogy addig még van öt óra. Mit csináljak? Üljek az ágyban és nézzek ki a fejemből? Addig amíg kitalálom, megnézem az üzeneteket.

Anyám kellemes hangja szólalt meg. Szia kicsim! Ma este végre hazajövök! Úgy nyolc fele számíts rám! Puszi, szeretlek, anya.

Hagyok neki egy üzenetet, hogy ma este „bálban” leszek. Minél kevesebbet tud, annál jobb.

Arra jutottam, hogy nosztalgiázok egy kicsit. Közben felnyaláboltam Éjfélt a földről tettem neki egy kis tejet, és vele a hónom alatt felmentem a szobámba. Az ágyammal szemben lévő nagy szekrény aljából elővettem két nagy kartondobozt. Leraktam őket az ágyamra és felnyitottam az élénk rózsaszínűt, amire nagy betűkkel rá volt írva, hogy AMANDA, és át volt húzva pirossal.

Egy csomó fényképalbum, bekeretezett képek, plüssállatok, emlékek voltak benne. Kivettem egy hatalmas plüsstigrist, amit tizenegyedik születésnapomra kaptam Amandától. Szorosan magamhoz öleltem és éreztem, hogy potyognak a könnyeim. Aztán előkerült egy kisebb doboz is. Elsőként egy mozijegyet szedtem ki belőle, aztán egy vidámparki belépőt. De beleakadt az ujjamba egy medál is. Egy olyan medál, ami már évek óta nem láttam. Egy fél szív volt, rajta egy Be és egy Fri volt. A másik fele Amandánál van, neki St és Ends van a medálra írva. Mikor egyszer közös nyaraláson voltunk Olaszországban, akkor vettük, mint barátságunk jelképe.

De volt ott egy kesztyű is, amivel egyszer, kiskorunkban, addig hülyéskedtünk, amíg szét nem szakadt. Olyan sokat nevettünk rajta! Aztán egy papírdarab. Eleinte nem jutott eszembe, hogy mi lehet az, de rájöttem. Elkapott a hányinger. Egy fogadalom volt rajta, amit a megismerkedésünk napján írtunk Amandával.

Esküszöm, hogy soha cserben nem hagyom a barátnőmet, (Lukréciát, Amandát) míg világ a világ.

Ennyi. És ez elég is volt. Mindketten megszegtük az esküt. Pedig én be szoktam tartani az ígéreteimet. Mit tettem? Tettünk? Ezt nem szabadott volna. Mondjuk, először ő szegte meg és meg csak utána… De ez nem mentség! Ezzel ne menthetem fel magam. Bűnös vagyok, épp úgy mint Amanda.

A papírdarabot a doboz legaljára száműztem. Aztán az albumokért nyúltam. Egyszer Amandával besorszámoztuk őket. Az első mappába kerültek a legelső képeink, mikor még kicsik voltunk. Ez nem volt annyira lényeges. Az utolsó kettő-három annál inkább. Ekkor kezdődtek a kisebb nagyobb civakodások. Persze az albumba csak azok a képek kerültek be, sőt csak olyan képek vannak, amikor jó hangulatban vagyunk. És soha nem is lesznek benne szomorú képek.

De az emlékek megmaradnak. Mert ugye az emberek változnak, de az emlékek nem. Én és Amanda gyökeresen megváltoztunk. Kívül-belül. Ez, ami két és fél éve történt, nem ismétlődhet meg. Az nem lehet.

Elegem lett a képek nézegetéséből. Mindent visszapakoltam a rózsaszín dobozba és besüllyesztettem a szekrény aljába. Visszafordultam az ágyam felé, de nem tudtam megtenni. A másik doboz citromsárga volt, és nagy fekte betűkkel a MARKUS név állt, szintén pirossal áthúzva.

Ezekre, az emlékekre még nem állok készen. Még nem telt el túl sok idő hozzá. Majd, pár év múlva, talán. De ma semmiképpen sem.

Gyakorlatilag visszahajítottam a dobozt és szépen betakargattam mindkettőt azzal a fekete pokróccal, mely eddig takarta őket. Így lesz jó. Újból az órámra pillantottam. Fél egy. Még mindig rengeteg időm van. Gondolkozva körülnéztem a szobámban. Aztán végigterültem pihe-puha ágyamon és nem gondoltam semmire. Csak arra figyeltem, hogy ellazítsam egyes testrészeimet, és mély álomba merüljek. És ez valahogy össze is jött.

Álmodtam és álmomban, az iskolában jártam. De ez nem a mi iskolánk volt. Csupa feketeség borította és néma csend volt. Én ott jártam a folyosón, de a lábam nem érintette a talajt. És ekkor rájöttem, hogy meghaltam.

Felsikoltottam, és kiugrottam az ágyamból. Csak álom volt, csak álom volt. Kiszaladtam a fürdőszobába és hideg vizet locsoltam az arcomba. Majd, mint egy kutya, megráztam magam. Az órámra pillantottam. Három óra ötven percet mutatott. Hú, de elaludtam! Visszamentem a szobámba és a telefonomért nyúltam, és közben próbáltam kiverni az álmot a fejemből. Tárcsáztam Amanda számát, aki a második csörgésre felvette.

- Halló? – szólt bele.

- Szia, itt Lukrécia! Átjönnél?

- Persze, én is terveztem ma, tíz perc!

Letette. A kezem még mindig remegett, és eléggé ideges voltam. Vajon, mikor lesz végre normális, felhőtlen az életem? Az egyetemen? De addig még kis híján egy év! Talán, talán, ha Heather meggyógyul, akkor végre lesz egy kicsi jó is. Na de addig? Folyton ilyen rémálmaim lesznek?

Szerencsére megszólalt a csengő és én már rohantam is ajtót nyitni Amandának.

- Szia! – köszöntem hálával, amiért idejött.

- Hello! – mondta és megölelt.

- Gyere be.

Rutinosan felment a szobámba és lehuppant az egyik fekete zsámolyra.

- Mi a helyzet?

- Beszélnünk kell. Először is a tanárok elmondták, hogy mi történt tegnap este?

- Nem, csak annyit, hogy Heather súlyosan megsérült. Amúgy mi történt?

- Hát ez az. A terv szinte tökéletes volt, de valakik, megpróbáltak betöri a suliba, míg mi ott voltunk. – itt szünetet tartottam, látva Amanda holtra vált arcát. – már négyen eljöttünk, és Heather volt az utolsó, ő zárta a kaput. És meglőtték.

- Atya… úr… isten. – csak ennyit bírt kinyögni.

- Az.

- És… hogy van?

- Tegnap benyugtatózták, ma pedig fájdalmai voltak.

- És ti? Kicsap titeket?

- Nem, de a bál estélyén, vagyis ma kell leszednünk a „dekorációt”. Szóval nem megyek. – mondtam sajnálkozva.

- De, a titkos imádód? Azzal mi van? – lehet, hogy paranoiás vagyok, de őt jobban zavarta, mint engem. És már megint „úgy” nézett.

- Mit tudsz róla? – kérdeztem egy enyhe éllel a hangomban.

- Semmit. – de pirult. Ez el szokta árulni. Csakhogy, most ez sem érdekelt.

A nap hátralevő részében a bálra készült, és én segítettem neki, mint a régi szép időkben. Persze, akkor ez kölcsönös volt, csakhogy én ma nem megyek. Amanda csak úgy ragyogott. Türkizkék ruhát viselt, bonyolult hajkoronájába ugyan ilyen színű csattoka tűztem.

Nekem is volt egy ruhám. Akkor szereztem be, mikor még úgy volt, hogy megyek. Fekete volt, természetesen, pánt nélküli, és égőpiros fűző volt az elején. A ruha lefelé bővült, és síkos volt, függőlegesen. Egyik csík égőpiros, másik fekete.

Miután Amanda fél nyolckor elment, ez a ruhát begyömöszöltem egy nagyobb táskába. Reménykedtem, hogy előbb végzek, minthogy a bál véget érjen. Kisminkeltem magam, és a hajamat szabadon hagytam. Indulás előtt felpróbáltam a ruhát. Gyönyörű voltam benne. Bárcsak felvehetném ma!

Aztán egy nagy sóhaj kíséretében kiléptem az ajtón. Nyolckor találkozok a lányokkal a suli előtt.

A lányok már ott voltak. Ők is mind táskát hoztak magukkal, és kicsit jobban ki voltak kenve, mint átlagosan. Tehát ők is reménykednek. A többi diáktársunk is szép lassan szállingózott be a tornaterembe. Én azonnal a melléképület felé vettem az irányt. Megbeszéltük, hogy aki végez a saját részével, az megy Heatheréhez, vagyis a lépcsőházba. Persze, mindközül az enyém a leghúzósabb. Két emelet, lépcső, és sok fal.

Elöntött a „deja vú” érzés. Pont, mint a betörés estélyén. Létezik, hogy tegnap lett volna? Elnevettem magam. Olyan, mintha már legalább két hete törtünk volna be! Aztán munkához láttam. Először az alsó emeleten mentem körbe, egyesével tépkedve le a falról a címert és a kollázsokat. Aztán elővettem egy kis szivacsot a táskámból, és bevizeztem. A festéket kell letöröljem vele. Gondosan nem néztem az órára, és próbáltam nem gondolni a „titkos hódolóm” arcára. Magam is elszomorodtam, tudván, hogy csalódást okozok neki.

Felfelé menet letöröltem a fekete csíkot a lépcső közepéről. Nem is kell említsem, hogy milyen borzasztóan lassan lehet csak levakarni a felszínről. Szerencsésen végeztem vele, és csak ekkor jött a felsőemelet.

És pontosan ugyan azt csináltam, mint lent. Már úgy untam! Véletlenül kitekintettem az ablakon. Sötétség volt odakint. Ma nem világított a hold, a telehold tegnap volt. Ma újhold van. Próbáltam nem megijedni.

Találtam még egy különbséget. Ma égtek a villanyok. Nem kell sötétségben munkálkodni. Ez egy kis nyugalommal, töltöttel.

Vajon mi lehet Heatherrel? Jobban van? Nagyon remélem, hogy igen. Egy kicsit visszamentem az időben, pontosan tegnapra. Az a félelem, amikor azt hitem, hogy Heather meg fog halni. Az borzasztó volt. Eddigi legrosszabb élményem.

Végeztem a felső szinttel. Óvatosan rápillantottam az órámra. Fél tíz. A bál éjfélig tart. Most pedig mennem kell a lépcsőházba.

Britanny már ott várt. Ő, úgy látom nagyon gyorsan elkészült. Szomorú volt.

- Britanny, mi a baj? – kérdeztem.

- Lukrécia, én, én hazudtam nektek. – elakadt a hangja.

- Elmondod?

- Már három hónapja, van… van egy barátom… Sajnálom…

- Brit, Brit semmi baj!

- De igen, és ma bálra mennék vele, megbeszéltük, én… én nem tudtam…

A spontanitás az élet lényege. És én most spontán voltam. Meg se gondolta, hogy mit mondok, már csúszott is k a számon.

- Akkor menj.

- Na de Lukrécia! Ezt nem tehetem veletek!

Már késő bármit is visszavonni.

- Menj. Érezd jól magad, és tudd, hogy nem haragszom. – szorosan megöleltem – Nekem nincs barátom, se szerelmem – a rózsás pasi, ugye nem tartozik ezek közé, ugye?

- Te olyan jó vagy hozzánk.

- Ugyan. De utána mindent elmesélsz, rendben?

- Oké! – Mondta és már repült is.

Legalább ő boldog. Sokáig nem voltam egyedül, mert közben megérkezett Lina és Selena. Közben beszélgettünk, még nevetni is próbáltunk.

Mikor végeztünk, újból az órámra pillantottam. Pontban tizenegy. Még van egy óra a bál végéig. Gyorsan futottunk a vécé felé és átöltöztük. Messze túlszárnyaltam a többieket, de abban a pillanatban nem gondoltam erre. Csak a bálra koncentráltam. És persze „rá”.

Csak, mikor odaértem a terembe, mely gyönyörűen fel volt díszítve, nem tudtam, hogy kit keressek. A plafonon rózsaszín szivecskés girlandok lógtak, a falakon szív alakú lufik lógtak.

Csak az ajtónak támaszkodtam, és kezdtem szép csöndben bepánikolni. Táncolhattam volna egyedül is, mint Selena és Lina, de egyszerűen nem volt kedvem. Mi lenne, ha szép lassan hazamennék?

Már fordultam volna az ajtó felé, mikor megérkezett valaki. Megállt előttem, és megköszörülte a torkát. Egy helyes fiút pillantottam meg. Rövid sötétbarna haja kicsit a szemébe lógott, és émelyítően fekete szemei voltak. Széles vállak, és jóval magasabb volt mit én.

Rájöttem, hogy szintén végzős, egy az enyémmel párhuzamos osztályba jár. A neve Joseph. Joseph… J…

Úristen! Ő lenne az?

- Már kezdtem azt hinni, hogy el sem jössz. – mondta. A hangja rendkívül megnyerő volt.

- Hát… Le kellett vakarni a festéket. J?

- Hát, igen. Azt hittem, hogy hamarabb rájössz.

- Ehm, nem, fogalmam sem volt róla…

- Sebaj. Jössz táncolni?

- Persze. – hogy mondhattam volna nemet erre?

Amikor elkezdtünk táncolni egy pörgős szám ment, de aztán egy lassú… Mindent összevéve nem bántam meg, hogy eljöttem erre a bálra. Joseph rendkívül udvarias, kedves, érzelgős, pont tökéletes nekem.

Aztán, mikor az óra elütötte a tizenkettőt, szép lassan kezdtek hazaszállingózni az emberek. De mi még ott voltunk. Beszélgettünk, tánc közben, megismertük egymást.

Az utolsók közt mentünk ki a suliból. Még ekkor sem váltunk el. Egész éjszaka egy padon ülve beszélgettünk. Így talált ránk a hajnal.

Kicsit meglepődtem ezen, így hát Joseph hazakísért engem. A többi, az iskola, anya, Amanda, az ALG már nem számított többé. Végre tejes, egész lettem, mert megtaláltam a másik felemet. Bár, eddig elleneztem, most határozottan kijelenthetem, hogy a szerelem jó!

Epilógus

/egy hónap múlva/

Az életem végre jó fordulatot vett. Visszatértem régi életemhez, de az ALG-t sem hagytam magam mögött. Most már egy, nagy csapatot alkotunk a régi barátnőimmel és az ALG-vel. A mindennapjaim most már egyhangúan, de boldogan telnek. Az ebédlőben összetoltuk az asztalokat, mind együtt vagyunk. Próbáljuk kiélvezni a gimnázium utolsó hónapjait.

Csak egyvalami nem hagyott nyugton. Tudtam, hogy Amanda milyen arcot vágott, mikor rákérdeztem Josephra. Így hát tőle kérdeztem meg. És csak ekkor tudtam meg a teljes igazságot. Még a betörés előtt Amanda készített egy tervet, hogy miként szerezzen vissza. Azt akarta, hogy szerelmes legyek. Így hát rávette Josephoz, hogy küldjön ilyen üzeneteket nekem, meg rózsákat, csakhogy az említett időközben tényleg szerelmes lett belém.

Eleinte egy kicsit dühöngtem emiatt, de rá kellet jöjjek, hogy csak így kaphattam vissza a boldogságomat.

Ami Josephet illeti, gyakorlatilag elválaszthatatlanok voltunk. Minden délutánt együtt töltöttünk, hacsak nem éppen a közös „bandánkkal” lógtunk. Végre rátaláltam egy olyan közösségre, melyben én, én lehetek.

Markussal már beszélő viszonyban vagyok. Már nem haragszom rá, de eltelt két és fél év. Ő még mindig együtt van Amandával, de látom rajtuk, hogy boldogok, és ennek örülök. És arra is rájöttem, hogy most már készen állok az emlékek befogadására.

Az életem is teljesen megváltozott. Egyszerűen látni sem bírom a feketét, csupa, csupa színes dolog vesz körül. És a jövőm remélhetőleg biztosítva van. Találtam egy szuper orvosi egyetemet, amire nagyon készülök.

De egyvalamit megtanultam ez alatt a két és fél év alatt. Mindenféleképpen kell hibázni. Nem szabad töretlenül végigmenni az életen, mert akkor lemaradunk egy csomó jobb megoldásról.

És a boldogság végre visszatért az életembe.

Vége

Köszönöm nektek, hogy végig komiztatok és itt álltatok mellettem!

Pusszancs: Agnyesz

2010. július 12., hétfő

ALg 7

Szijasztok!


Pár dolgot szeretnék közölni.


1 - Hosszú szünet után újra jelentkezek! Méghozzá, egy Anty love Girlsfrissel! Jó olvasást hozzá!


2 - Egy időre elutazok Olaszországba (már megint:P) de nem hagylak itttiteket. Viszünk egy laptopot szóval tudok majd írni, mert ugye a forró déliórákban senki sem égetné le magát szívesen. Az ihlet visszajött! :D


3 - Amíg "távol" voltam sem ültem tétlenül. Egy nagyobb szabású irománybavágtam a fejszémet pontosabban egy regénybe. Emlékeztek, régebbenemlítettem, hogy új blogra kerül majd, de meggondoltam magam. Inkább megíromregény formájában, aztán... Tudjátok, hogy megy ez.


A történet: Az éjszaka angyala


Veszély közeleg az általunk megszokott világra. Az istenek kijelöltekvalakit, aki talán megvédheti a Földet a pusztulástól. Egy lány, aki nememlékszik a múltjára, és nem tudja, hogy mit várjon a jövőtől. Hatalmas erővan a kezeiben, szárnyai a hátán, és nem tudja, hogy mit kezdjen vele.Eleinte. Amíg nem találkozik a fiúval aki "megjövendölte" mint az emberiségmegmentőjét. Szerelem alakul ki köztük, de a lány tudja, hogy ne maradhatnakegyütt. Mert a gonosz jő. Egy történet, mely nem tündérmese. Ez a történetarról szól, hogy talán a jó is megbukhat.


Remélem tetszeni fog, ha egyáltalán elkészülök vele, és komikat kérekszépen hozzá, hogy tudjam, mi a véleményetek egy ilyesfajta fantasyról.


4 - A frisselés egy időre lelassul. Ugyanis valami probléma adódott agépemmel, vagy én már nem is tudom, de egyszerűen nem hajlandó megnyitni abloggert, semmilyen formában. Szóval, ha frisset szeretnék feltenni, akkorfognom, kell a történetet átcipelni a másik gépre, ami nagyjából mindigfoglalt és csak úgy tudom felrakni novelláimat. Hát, ez szívás, de ez van.

Jó olvasást!
ALG 7.

Szédülve, és kissé kótyagosan ébredtem. Az egész szoba forgott. Alig bírtam nyitva tartani a szemem. Az orrom azért jól működött. Éreztem a vér szagát, mindenhol. Felfordult tőle a gyomrom, ezért inkább eltántorogtam a mosdóba.
Rémesen néztem ki. A hajam izzadt csimbókokban lógott, és a kezem... A kis gézszalag rettenetesen átvérzett, de legalább elállt.
Kezdtek eszembe jutni a részletek...
Heather! Ész nélküli kapkodásba kezdtem, aminek az lett az eredménye, hogy elkezdett lüktetni a csuklóm. Jég. Az kell rá. Gyorsan levágtattam a konyhába és kivágtam a hűtő ajtaját. Kikaptam a jeget és egy zacskóba nyomtam, majd a csuklómhoz szorítottam. Nekidőltem az egyik konyhapultnak, de szép lassan lecsúsztam a földre.
Mit tettem? Majdnem megöltem a legjobb barátnőmet. Sőt. Lehet, hogy már meg is tettem. Elhajítottam a jeget, gyorsított menetben elkészültem, és már ott álltam az ajtóban, mikor rájöttem, hogy nem tudom melyik korházba vitték.
A telefon felé vetődtem és tárcsáztam Lina számát. Ő egész este vele maradt.
- Halló? – szólt egy fáradt hang a telefonba.
- Lina?
- Igen? Óh, Lukrécia! Heather jól van!
Ez a pár szó, mint valami mentőmellény tartott a víz fölött. De gyűltek a hullámok, és arra várnak, hogy leránthassanak a mélybe.
- Hol van? Melyik korházban?
- Abban, amelyik a suli közelében van.
- Rendben akkor odamegyek.
- Ott találkozunk. – mondta, azzal letette a telefont.
Most már valamivel biztosabban álltam a lábamon. Indulás előtt eszembe jutott valami. Elővettem egy kis fekete csuklószorítót. A biztonság kedvéért.
Végigrohantam a kihalt utcán. Péntek reggel van, a diákok többsége a suliban. Fogadni merek, hogy egy ALG-s sincs ma bent. Csak Heather megtört, fájdalmas arca lebegett a szemem előtt.
Felpattantam az első buszra, ami jött és a kórház megállójánál szálltam le. Végig idegesen toporogtam az ajtónál, hogy azonnal leszállhassak. A korház nincs messze a sulitól, könnyen eltaláltam oda.
A kórház nagy volt és ijesztő. Igyekeztem elhessegetni magamtól ezt a gondolatot, és besiettem az épületbe. Lina a 387-es korházi szoba számát adta meg. Lépcsőztem, így valószínűleg lassabban értem fel, de hát minél később, annál jobb, nem? Végül is semmi kedvem meglátni a barátnőm elkínzott arcát. Mert az volt a legrosszabb.
Mikor megérkeztem, féltem benyitni az ajtón. A kezem megremegett egy pillanatra a kilincsen. De aztán erőt vettem magamon, és benyitottam. Hát, a látvány nem volt valami mesés, de tudtam, hogy ez lesz.
Heather tetőtől talpig gézbe bugyolálva, karjából csövek álltak ki, egy az orránál is, de szerencsére rajta kívül senki sem volt a kis szobában.
Heather még aludt. Odamentem az ágya mellé állított kis székhez és lerogytam rá. Megkésett könnyeim most utat találtak, és megállíthatatlanul folytak.
Hogy lehettem ilyen esztelenül hülye? Legalább magamra vállaltam volna azt, hogy utoljára húzzam el a csíkot. De nem. Mert én csak magamra tudok gondolni. Mint mindig.
Hirtelen egy kéz érintette meg a vállam. Felugrottam és megpördültem, de szerencsére csak Lina volt az. Szorosan megöleltem. Nagyon jól esett, hogy ott van mellettem.
- A szülei, az orvosok, már tudják? – nyögtem ki akadozva.
- Minket nem kérdeztek, ő meg még nem volt magánál. Tehát senki sem tudja.
Aztán pár perc múlva újra megszólalt.
- Nem te tehetsz róla.
- Miért mondjátok ezt? Selena is...
- Igen! Selenának igaza van! Ahogy nekem is. Mi mentük ebbe bele.
- De az én ötletem volt! – csattantam fel.
Pont, mint tegnap. Szinte ugyan az a beszélgetés játszódott le köztünk, mint Selenával. De én tudom, hogy nekem van igazam. Ők csak nyugtatgatni akarnak, mint egy hisztis kisbabát. Remélem, előbb utóbb megunják.
Éppen visszavágtam volna valami frappánsat, de Heather ébredezett.
- Heather! – kiáltottuk egyszerre.
Nem felelt, hiszen lélegezni is alig tudott. Lina orvosért rohant, míg én a kezembe fogtam az arcát. Olyan törékenynek tűnt! Pedig máskor annyi életerő van benne.
Az orvos szó szerint kilökdösött minket a folyosóra, hogy megvizsgálja a barátnőnket. Remegve az idegességtől ültünk le a kemény, műanyag korházi székekre, közben egymást próbáltuk nyugtatgatni. Lina mindent elmesélt, ami tegnap este lezajlott. Hogy, hogy találták meg Heathert, és hogy milyen idegtépő volt várni, amíg az orvosok jönnek. Senki sem kérdezett, de tudtuk, hogy be kell, hogy valljuk az egészet. Mert amit tettünk az megbocsáthatatlan. Lehet, hogy ki fognak csapni a suliból, így érettségi előtt.
Én meg, ez a hülye balfék elmondtam a rózsákat Linának. Mindent. Először csak nézett rám, majd vágyakozva, hogy még több részletet mondjak el. És akkor rájöttem. Neki is hiányzik a szerelem. Mint mindenki másnak a csapatból. És már egyikünk sem bírta tovább véka alá rejteni.
Elvégre, egy csapat tini lány vagyunk, aki szentül hiszi, hogy a szerelem rossz. És ez igaz, nem?
Bár, az utóbbi időben sokat szenvedtem a hiányától, az előtt még többet, a létezésétől. Lehet, hogy elmebajban szenvedek, de ez azért igaz. De a bálba el kellett volna mennem. Hogy megtudjam, mi folyik itt. Kellett volna, de nem fogok. Amíg Heather ilyen állapotban van, én nem fogok szórakozni.
Lina viszont nem így gondolta.
- Szerintem el kell menned! – mondta. – Ha nekem lenne ilyen lehetőségem, biztosan nem szalasztanám el.
- De Heather...
- Heathernek itt vagyunk mi. Tudni szeretnéd, hogy ki ez a titkos imádó, vagy sem? Mert én nagyon is szeretném tudni.
- De hát nincs is mit felvennem! Meg különben is. hamarosan lehet számítani az igazgatónőre és a kérdéseire. Ki kell, találjunk valamit, különben az igazat mondjuk el.
- Hm. Szerintem azt kéne mondani, hogy éppen arra jártunk, és bátorságpróbát tartottunk, hogy ki mer beugrani a suli kapuján.
- Na és hogy magyarázod a „dekorációt”?
Lina nem talált szavakat, de én már tudtam, hogy mit kell tennünk. El kell mondanunk az igazat. Ezt el is mondtam neki, mire savanyúan bólogatott.
- Hisz, tudod ez a helyes.
- Tudni tudom. De éppen érettségi előtt állsz. Én meg jövőre. Gondolod, hogy jót tenne nekünk?
- Nem. Hát persze, hogy nem!
- Akkor meg miért kéne elmondanunk?
- Lina. Mert így helyes. Rájöttem, hogy nem szeretek hazudni sem magamnak, sem az embereknek. Nem jó dolog.
Lin már törte is a fejét, de úgy láttam rajta, hogy meggyőztem. De akkor megszólalt a telefonom. Britanny.
- Lukrécia? Lina is ott van? ű
- Igen. Mi a helyzet?
- Az igazgatónő hívat minket. Amilyen gyorsan csak lehet.
- Hát, rendben. De képzeld, Heather magához tért!
- Jujj, szuper! Gyertek!
Lina mindeddig tűkön ülve várta a fejleményeket. El kell mondanom neki.
Körül-belül tíz perccel később már a suliban szeltük a lépcsőfokokat. A díszítés még mindig fent volt a falakon, láthatólag teljes fél sikert aratva. Félek. Most nem tanácsolhatnak el. Az nem lehet!
Csöndesen kopogtunk az igazgatói iroda ajtaján. A gyomrom már labdacs méretű volt, idegesen görcsbe rándult. A kezem remegett, és izzadság gyöngyözött a homlokomon.
- Jó napot kívánok. – mondtuk egyszerre. Brit már bent volt. Feszengve ült az egyik igen kemény széken.
- Foglaljatok helyet. – utasított az igazgatónő.
Helyet foglaltunk. Lesve oldalra pillantottam, és láttam, hogy Lina is eléggé ideges. Britanny már nyugodtabbnak látszott, de nyilvánvaló volt, hogy a szónoklat addig nem fog elkezdődni, amíg mindannyian itt nem leszünk. Ez természetesen lehetetlen az adott körülmények között, de Selena bármelyik pillanatban betoppanhat. De addig is ez az idegtépő némaság.
Némán doboltam az ujjaimmal a szék karfáján, aminek eredményéül egy szúrós pillantást kaptam az igazgatótól, tehát abba hagytam. A gombóc csak gyűlt, gyűlt és gyűlt a mellkasomban. Bár itt lenne már Selena! Csak essünk túl ezen a nehézségen.
És, mintegy ki nem mondott végszóra megjelent Sel.
- Nos, hölgyeim. Elmondanák nekem, hogy mi folyik itt?
- Igenis, igazgatónő. Az egész az én ötletem volt. Gondoltam, hogy kicsit dekoráljuk fel az iskolát, Valentin-nap alkalmából, és a nem igazán szokványos színek miatt nem akartam szólni. – mondtam.
- És mégis hogy képzeli, hogy betör az iskolába az éjszaka közepén, kisasszony?
- Ártatlan tréfának indult. – vette át a szót Britanny. – Nem gondoltuk volna, hogy ilyen következményei lehetnek.
- Hát persze, hogy nem! Maguk fiatalok, és meggondolatlanok! Simán kicsaphatnám valamennyiüket. De persze, az túl nagy kegyetlenség lenne tőlem. De mindenek előtt szeretném tudni, hogy honnan szerezték meg a kulcsot.
- Én voltam. – álltam fel.
- És mégis hogy sikerült kilopnia a kulcsot?
- A testnevelés tanáriban vannak a pótkulcsok. Ott találtam meg.
- És mi még csak észre sem vettük a hiányát. Remélem, kisasszony, a büntetés mindannyiuk számára méltó lesz. A bál kezdetekor kezdenek munkához, addig, amíg le nem lesz kaparva akár körömmel, akár foggal az összes fekete az iskola területén. Érthető voltam? Elmehetnek, mielőtt meggondolom magam.
- Köszönjük szépen. – mondtuk egyszerre.
Kint, az ajtóban a falnak támaszkodtam. Nehezemre esett levegőt venni, és a kezeim még mindig reszketek. A többiek odagyűltek körém, d az ő arcukon mosoly virított.
- Szerencse, hogy megúsztuk ennyivel. Ki is csaphattak volna.
- Huhh. Örülök, hogy ennyivel megúsztuk. Na, húzzunk vissza Heatherhez. – mondtam, és mindenki egyet értett velem.
De a remegés nem akart csillapodni. Mikor nagyon ideges vagyok, akkor elkezd remegni és még utána pár óráig abba sem hagyja. Volt pár emlékem erről az esetről.

Elvesztettem az arany nyakláncomat, amit a szüleimtől kaptam. Nagyon értékes volt, és én képes voltam elhagyni. Az iskolából a hazafelé vezető úton végig azon gondolkoztam, hogy hogyan is történhetett mindez. Akkoriban a szüleim még együtt voltak. Pont egy évvel a „tragédia” Markus és Amanda kapcsolata előtt.
- Anya! Apa! Valamit mondanom kell! – mondtam mikor hazaértem.
- Igen?
- Tudjátok, van az, az aranylánc, amit tőletek kaptam. És...én hát...elvesztettem.
Nagy nehezen kinyögtem, és a szüleim utána még sokat dühöngtek. Akkor is remegett a kezem, és még utána is sokáig.

Nehezen nyugodtam csak le. Kellett volna, egy nagy vödör jéghideg vízzel a fejemre. Attól talán kitisztult volna az agyam. Egy pofon is elég lett volna.
A suliban még nem csengettek ki, miközben a lányokkal kiléptünk az iskola kapuján. Gyakorlatilag rohanva tettük meg az utat a korházig, nem volt kedvünk a buszra várakozni. Mikor odaértünk, mondták, hogy Heathernek újabb fájdalmai vannak, ezért benyugtatózták. A váróterembe küldtek minket.
A bál miatt Lina próbált nyugtatgatni, de egyszerűen nem voltam hajlandó emiatt idegeskedni. Na és akkor mi van? Nem tudom meg, hogy ki zúgott belém, helyette pucolhatom a falakat, míg a többiek a tesiteremben diszkóznak. Szuper.
És akkor megszólalt a telefonom. Üzenetem érkezett.

Szép a dekoráció, gondolom te voltál. Nagyon remélem, hogy attól még eljössz a bálra.
J.

Na, pont ez hiányzott nekem! Hál’ istennek nem tudom meg, hogy ki ő, és a rosszabb meg az, hogy ő még csalódottabb lesz. Ennyit a szuper tervemről, miszerint „ne csak itt „különcködjünk”, hanem tegyünk is valamit annak érdekében, hogy tudják, a szerelem rossz.”
Ez a rész nem volt túl morbid, úgyhogy remélem tetszett! A történet már a végéhez közeledik, úgyhogy szeretnék sok komit!
xoxo: Agnyesz

2010. június 24., csütörtök

Így alakult...

Halihó!

Most egy kis magyarázatot szeretnék írni nektek:

Először is: Bocsi! Egyszerűen ez van és kész. Az ihletem egy picit megcsappant. Nem, természetesen itt leszek a későbbiekben, lógok még a nyakatokon a depi-érzelmes novelláimmal, csakhogy most nem megy. Tombol a nyár, rengeteg szabadidőm van, persze, de ihletem az nincsen.

Nehogy azt higgyétek, hogy itt hagylak benneteket! Erről szó sincs.
Csak mint egy kis "kényszerpihenő".

Ha megjön az ihletem újra fogok jelentkezni. Az ALG-t néha napján frissítem, ha úgy tartja kedvem. Egyenlőre itt leszek, figyelemmel követem a blog érdekeltségét, és válaszolok a kérdésekre.

Örülök a komiknak, és persze, hogy rendszeresen jönnek! Ez hatalmas előrelépés, és nagyon köszönöm nektek!

Hát akkor:

csók, puszi: Agnyesz